Jack’s Professional

Jacks Kirimli Brosur-02Tarihçe

J.R. Peters Inc., bitki besleme alanında edindiği 67 yıllık tecrübesiyle haklı bir ün kazanmış olan bir aile şirketidir. Başlıca görevlerimiz saksılı kültürler, sera, tarla ve bahçe bitkileri, yeşil alanlar; peyzaj ve golf sahaları için en uygun formülasyonları geliştirmek ve üstün kaliteli damla sulama gübreleri üretmektir. Peters ailesinin bitki üretim endüstrisindeki tecrübe ve ustalığı Bob Peters’in 1947 yılında Allentown, Pennsylvania, Amerika’da kurduğu şirketle başlar. Laboratuvarında analiz ettiği 50.000’den fazla toprak örneği, sektörün ilk özel damla sulama gübresi olan orijinal Peters Professional’ın geliştirilmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Peters Professional’ın piyasaya çıkışını takiben bu ürün ve geliştirdiği laboratuvar Scotts tarafından satın alınmıştır. Peters ailesi bu ürün grubunu 1997 yılına kadar Scotts şirketi adına üretmeye ve geliştirmeye devam etmiştir. 1997 yılında ise Jack Peters, aileye ait olan üretim tesislerini ve laboratuvarı Scotts’tan geri almış ve J.R. Peters şirketini kurmuştur. Günümüzde J.R. Peters, kendi adına ürettiği profesyonel damla sulama gübrelerini Jack’s Professional markası altında başarıyla pazara sunmuş durumdadır. Bu yeni ürün grubu, Bob Peters tarafından 67 yıl önce üretilmiş orijinal “Blue True – Gerçek Mavi” solüsyonun, patentli “Hands On Technology – H.O.T.” teknolojisi ile getirilmiş yeni ve benzersiz versiyonudur.

Hands On Technology – H.O.T. TeknolojisiJacks Kirimli Brosur-03
Jack’s Professional ürün grubu, tecrübeli ekibimiz ile Allentown, PA, Amerika’daki üretim tesislerinde geliştirilir, üretilir, kontrolden geçirildikten sonra da pazara sunulur. Piyasadaki en kaliteli hammaddeler kullanılırken üretilen üstün kaliteli Jack’s Professional damla sulama gübreleri patentli “Gerçek Mavi” teknolojisi sayesinde %100 çözünürlüğe sahiptir. Bütün ana besin maddeleri ve mikro elementler patentli “H.O.T.” teknolojisi ile bitki tarafından tam ve eksiksiz bir biçimde alınırlar. Bob Peters tarafından geliştirilmiş olan büyüme hızlandırıcı formül, H.O.T. teknolojisi ile çok daha etkin ve hızlı bir şekilde bitkiye taşınır. Yüksek kaliteli ürünlerini ve ürüne özel formülasyonlarını daha etkin şelatlama sistemleri ile piyasaya süren J.R. Peters, dünyaca ünlü “Gerçek Mavi” teknolojisinin geliştirilmiş versiyonu olan patentli “H.O.T” teknolojisi ile %100 çözünürlüğü ve saflığı garantiler. Böylece damla sulama sistemleriniz tıkanmadan, çok daha uzun ömürle çalışmaya devam eder.

Jacks Kirimli Brosur-04

Tutarlı ve Sürekli Üstün Kalite
750.000’den fazla örneğin analizi ve yılların birikimi sayesinde profesyonel sera ve açık tarla üreticilerine farklı ve spesifik formülasyonlarıyla Jack’s Professional damla sulama gübrelerini sunmaktan gurur duyuyoruz. Her üretim aşamasında karşılaşılacak farklı yetiştirme ihtiyacına cevap veren eksiksiz ürün gamı ile Jack’s Professional özellikle saksılı kültürler, peyzaj alanları, sera, tarla ve bahçe bitkileri üretimlerinde kalite ve tutarlılığın garantisidir. En kaliteli ve en saf hammaddeleri kullanarak yüksek teknoloji ve bilimsel yaklaşımlarla ürettiğimiz üstün kaliteli damla sulama gübreleri, markamızı ve adımızı hizmet ettiğimiz endüstride bir kalite ikonu olarak yazdırmamızı sağlamıştır.

Tüm Jack’s Professional™ ürünlerimiz ailemize ait modern otomatik üretim tesisinde, kaliteden ödün vermeden üretilir. Üstün kalite hedefimiz ve bağlılığımız adına üretim aşamasında tecrübeli ekibimiz sıkı kalite kontrol adımlarını takip ederek sürekli, tutarlı ve kaliteli üretimi sürdürürler. Satış sonrasında verdiğimiz teknik destek ve danışmanlık hizmetleri sayesinde profesyonel üreticiler her zaman en iyi seçimi yaptıklarına emin olurlar.

 

Jack’s Professional™ Damla Sulama Gübrelerinin Faydaları

 • Patentli “Gerçek Mavi™” solüsyon ve “H.O.T. Teknolojisi”
 • Geliştirilmiş şelatlama ve üre içermeyen yüksek seviyeli mikro element paketleriyle FeED sistemi
 • Saksılı kültürler, peyzaj alanları, sera, tarla ve bahçe bitkileri pazarlarına hitap eden geniş ürün gamı
 • Sürekli ve tutarlı kalite anlayışının sonucu %100 çözünen ürünler
 • Özel bitki ve kültür gereksinimleri için çok özel çözümler
 • 67 yıllık tecrübeyle oluşturulan farklı formülasyon seçenekleri

Jack’s LX™ Damla Sulama Gübrelerinin Faydaları

 • Sert su problemine kanıtlanmış çözüm
 • Bikarbonat seviyesini nötralize edilmesiyle elde edilen stabil pH seviyesi
 • İndirgenmiş EC değerleri sayesinde arttırılan su kalitesi
 • Yumuşak sularda verilen sürekli Kalsiyum (Ca) ve Magnezyum (Mg) desteği ile sağlıklı bitki büyümesi Tüm formülasyonların tankta karıştırılabilmesi
 • %100 çözünürlük sayesinde tıkanmayan ve temiz kalan damla sulama sistemleri

Jacks Kirimli Brosur-05

Jack’s Professional™
Dünyaca ünlü patentli “Gerçek Mavi™” solüsyon, patentli “H.O.T. Teknolijisi” ile geliştirilerek, saksılı kültürler, peyzaj alanları, sera, tarla ve bahçe bitkileri pazarlarına hitap eden üstün kaliteli damla sulama gübresini oluşturmuştur. Ürün gamında bulunan geniş çaplı ve çeşitli formülasyonlar farklı üretim şekillerine hitap edebilecek şekilde geliştirilmiştir.

Jack’s FeED™
Geliştirilmiş şelatlama sistemleri ve bitki ihtiyacına uygun olarak seviyesi arttırılmış mikro element paketiyle Jack’s FeED™ ürün grubu günümüz kültürlerinin yetiştirilme gereksinimlerini eksiksiz olarak karşılar.

 • Herbir formülasyon, 3 farklı şelat formundan (EDDHA, EDTA ve DTPA) elde edilen yükseltilmiş Demir (Fe) içeriğine sahiptir.
 • Bu sayede bütün besleyici elementler geniş bir pH aralığında bile bitkinin ihtiyacını karşılayacak şekilde alıma hazır olur.
 • Formülasyonlar, ekstra Magnezyum ve düşük Amonyum içerir, Üre içermez.

Jack’s LX™ – Sert Sular için
Sert sudaki yüksek bikarbonat seviyesini nötralize ederek dengeli bir pH değeri sağlayan LX™ sistemi, sağlıklı ve güçlü büyüme için bitkinin ihtiyaç duyduğu ortamı sağlar. Bütün formülasyonlar tankta karıştırılabilir.

Jack’s LX™ – Yumuşak Sular için
LX™ sistemi sayesinde yumuşak suya bitkinin büyüme sürecinde ihtiyaç duyacağı Kalsiyum (Ca) ve Magnezyum (Mg) yükseltilmiş oranlarda verilir. Böylece yumuşak suların en büyük problemi olan Kalsiyum (Ca) ve Magnezyum (Mg) eksikliği çözülmüş olur. Bitki, sağlıklı gelişimi için gereken her türlü besleyici maddeyi tutarlı ve sürekli bir biçimde alır.

Jack's Formülasyon Ürün Tanımı Su Tipi Köklenme Hızlı Büyüme Kontrollü Büyüme Çiçeklenme Yapraktan Besleme pH Kontrollü Hasat
ProfessionalTM 05-12-26+ME Hydroponic Normal
ProfessionalTM 09-45-15+ME Plant Starter Normal
ProfessionalTM 10-30-20+ME Blossom Booster Normal
ProfessionalTM 10-52-10+ME Plant Starter Normal
ProfessionalTM 12-00-43+ME Cut Mum Special Normal
ProfessionalTM 12-03-15+ME Orchid RO water Yumuşak
ProfessionalTM 15-00-15+ME Dark Weather Peat-Lite Normal
ProfessionalTM 15-00-15+ME Dark Weather Normal
ProfessionalTM 15-05-25+ME Poinsettia Peat Lite Normal
ProfessionalTM 15-10-30+ME Pot Mum Special Normal
ProfessionalTM 15-11-29+ME Peat-Lite Normal
ProfessionalTM 15-15-15+ME Geranium Normal
ProfessionalTM 15-16-17+ME Peat-Lite Normal
ProfessionalTM 15-20-25+ME Poinsettia Finisher Normal
ProfessionalTM 15-30-15+ME High Phosphate Normal
ProfessionalTM 16-04-12+ME Easter Lilly Normal
ProfessionalTM 16-04-20+ME Orchid Well Water Normal
ProfessionalTM 17-05-24+ME Low Acid Peat-Lite Normal
ProfessionalTM 20-00-20+ME High Cal Peat-lite Normal
ProfessionalTM 20-05-30+ME High Potash Normal
ProfessionalTM 20-10-20+ME General Purpose Normal
ProfessionalTM 20-10-20+ME Peat-Lite Normal
ProfessionalTM 20-20-20+ME General Purpose Normal
ProfessionalTM 21-07-07+ME Acid Normal
ProfessionalTM 24-08-16+ME Tropical Foliage Normal
ProfessionalTM 27-15-12+ME Foliar Feed Normal
ProfessionalTM MOST Mix of Soluble Trace Normal
ProfessionalTM 25-5-15+ME High Performance Normal
ProfessionalTM 30-10-10+ME High Nitro Normal
FeEDTM 15-04-15+ME Poinsettia FeED Normal
FeEDTM 17-05-19+ME Poinsettia FeED Normal
FeEDTM 20-03-19+ME Petunia FeED Normal
LXTM 10-00-00+ME Mag-Trate Normal
LXTM 13-02-13+ME Plug Normal
LXTM 14-05-38+ME K-Trate Normal
LXTM 15-00-00+ME Cal-Trate Normal
LXTM 15-00-14+ME Dark Weather plus Mag Normal
LXTM 15-05-15+ME Ca&Mg Normal
LXTM 16-02-15+ME Plug Normal
LXTM 17-04-17+ME Pure water Yumuşak
LXTM 20-05-19+ME Poinsettia Normal
Jack’s ProfessionalTM Damla Sulama Gübreleri tüm ürün grubunun karıştırılabilirlik bilgileri için lütfen yetkili bayinize başvurun.

Formülasyon Ürün Adı Ürün Kodu Kullanma Önerisi
10-52-10 +ME Plant Starter 77780T Bitki doku gelişimini teşvik eder, kök ve tomurcuk oluşumuna yardımcı olur.
20-20-20+ME General Purpose 77010T Genel amaçlı, bitkinin dengeli besin ihtiyacını karşılamaya yöneliktir.
20-10-20+ME Peat – Lite 77860T Popüler bir formülasyon olup, genel amaçlılara göre iki kat daha fazla mikro element içererek, bitkide bu yöndeki eksikliği de gidermeye yardımcı olur.
17-5-24 + 2MgO+ME Low Acid Peat-Lite 77430T Yüksek nitrat azotlu olup, soğuk hava ve kısa gün koşulları için idealdir.
14-5-38+ ME K-Trate LX 77950T Kök ve gövde gelişmesinde etkili olup, meyvelerin irileşmesine ve erken olgunlaşmasına yardımcı olur.
27-15-12+ME Foliar Feed 77521T Sebze, Meyve, Bağ, Zeytin, Tarla ve Süs Bitkilerinde yapraktan uygulamalar için idealdir. Yüksek üre azotu ve mikro element içeriği bitkinin vejetatif gelişimini teşvik eder.
25-5-15+ME High Performance 77900T Bitkinin ideal büyümesi için gerekli olan, içeriğindeki NPK, ikincil ve mikro elementlerin bitkiye taşınımında çok etkili, devam gübresi özelliğinde bir formülasyondur.
MOST Mix of Soluble Traces 77391T Bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm mikro elementleri içeren ve kolay alımınını sağlayan çok özel ve gelişmiş şelat tekniğine sahip, iz elment karışımı bir formülasyondur.